Elvana Gjata - Me tana teksti i këngës (lyrics)

Ti kam fal ty me tana
Me tana o me tana
Dashni me fal
O kush ka me ma nal?

A ma thua edhe sa
Duhet të pres ty me të pa
Ta di, dua ta di dhe sa
Ti kam fal ty me tana
Me tana, o me tana
Dashni me fal
O kush ka me ma ndal?
(Hey)

Hey hey

Shpirt ti më je se shpirtin ma jep
Nëse ti nuk je të gëzoj a kam arsye
Vetëm ti je, vetëm prej tej
Sytë më shkëlqejnë si miliona yje


Kohën ndale ndale
Të shkoj ngadale ndale
O më ngadale ndale
Na na na na na

A ma thua edhe sa
Duhet të pres ty me të pa
Ta di, dua ta di dhe sa
Ti kam fal ty me tana
Me tana o me tana
Dashni me fal
O kush ka me ma ndal?
(Hey)

Hey hey

Shpirt ti më je se shpirtin ma jep
Se ka ditë e netë që buza ime thahet
Harroj botën, më mbyt vetmia
Nuk ta bën askush ç'ka të bën dashuria

Kohën ndale ndale
Të shkoj ngadale ndale
O më ngadale ndale
Na na na na na

A ma thua edhe sa
Duhet të pres ty me të pa
Ta di, dua ta di dhe sa
Ti kam fal ty me tana
Me t'tana o me tana
Dashni me fal
O kush ka me ma ndal?

Hey hey
Hey hey

Hey

Interpretimi për


Shtoni interpretimin

Shtoni një imazh:

Rreth këngës

Nga komentet e këngëve: 1. This girl is a gem. So succesfull in her career with millions of views, and yet she decided to compete among others to represent her country with a self created song. She had more to loose than to win and she took the risk just cause she wanted to represent her country. I respect her for that. Sh...
Nga komentet e këngëve: 1. This girl is a gem. So succesfull in her career with millions of views, and yet she decided to compete among others to represent her country with a self created song. She had more to loose than to win and she took the risk just cause she wanted to represent her country. I respect her for that. She shouldnt feel sad because a juror decided to stop her from winning. Giving 2 points to this perfomance is a joke.

2. Well, at least we have a huge hit to listen untill next years FiK... I hope that she will make another great song for festival and win and represent Albania like she deserves to represent! I just can't stop to listen it! Love from Kroacia

3. Je vertet me e miraaaaaa je nje engjell i vertet . Dhe keshtu ke per te qene gjith jeten per mua . Ti je me e mira me e mrekullueshme me e bukur. Ska kengetare qe krahasohet me ty. Je super . Ti ben nje muzike aq te mrekullueshme me ate zeron tend te mrekullueshem saqe vet zoti e pelqen atee . Je nje engjell i vertete!
Hapur

Shtoni një interpretim të zgjeruar

Nëse e dini se për çfarë këndon interpretuesi, mund të lexoni "midis rreshtave" dhe të njihni historinë e këngës, mund të shtoni një interpretim të tekstit. Pas verifikimit nga redaktorët tanë, ne do ta shtojmë atë si një interpretim zyrtar të këngës!

Interpretime të reja për tekstet

Përdoruesi: Славя Славянская la një interpretim të ri fragmentit Розмалювали цьою Z машини і будівлі Нажаль, що означає це - ніхто не розуміє në tekstin e këngës Вікторія Булітко - Боже, яке кончене

Виктория, вы не представляете, каково это жить среди Zомби. У меня вся родня такие. И пытаться их переубедить - это не только сложно, но и опасно (Самое страшное, однако - что конченные здесь не тольк

Lexoni plotësisht

Përdoruesi: Галина la një interpretim të ri fragmentit І хто, оточував його - вони такі всі кончені! Але, росія вся і є - це все його оточення në tekstin e këngës Вікторія Булітко - Боже, яке кончене

Добрый день, Виктория. Я русская, я та конченная, о которой вы поете. Но мне хочется сказать, как я вас обожаю. Обожаю ваш талант, ваше творчество, вашу красоту. Впервые увидев (случайно) выступление

Lexoni plotësisht

Përdoruesi: Олеся la një interpretim të ri fragmentit І знову проїжджати міст Патону në tekstin e këngës Анна Трінчер - Зай

Дуже сумую за мостом Патона і за Києвом, в якому прожила 12 років.  Хоч в мене і так все добре у моєму житті, але вже більше року не бачила рідні місця і Кривий Ріг, в якому народилася.  Пер

Lexoni plotësisht

Përdoruesi: ЮТуК la një interpretim të ri fragmentit І знову проїжджати міст Патону në tekstin e këngës Анна Трінчер - Зай

Кліп відображає пісню - показані рідні стіни, землю, наших людей та український колорит. Цей контраст між селом і містом, до безтями проймає за серце, за рідною людиною, яка зараз не поруч, але клята

Lexoni plotësisht

Përdoruesi: Валерия Садовник la një interpretim të ri fragmentit Зай, я хочу повернутись з-за кордону në tekstin e këngës Анна Трінчер - Зай

Она описывает каждым словом, то что творится в душе. Для меня было очень тяжело сделать шаг, чтобы уехать от любимого. Мне нужно было спасать ребенка. Теперь мне морально очень тяжело, ваша песня на п

Lexoni plotësisht

Interpretojnë
day
night