PONI, Petro Xhori, Gold AG - Bylbyl teksti (lyrics)

[PONI, Petro Xhori, Gold AG - Bylbyl teksti lyrics]

Syte e mija sot po qajne
Nga lumturija qe m’ke dhon
Perpara teje sot une jam
Pasha jeten te kam shpirt
Te kam xhan

Eeeee hopa

Ah bylbyl, ah bylbyl
Knoje kengen e dashnise
Ah bylbyl, ah bylbyl
Merr nje valle t’shqiptarise
Ah bylbyl, ah bylbyl
Knoje kengen e dashnise
Ah bylbyl, ah bylbyl
Merr nje valle t’shqiptarise

Lotet s’munda ti mbaja
Kur te dera m’ka sjell daja
Gati me eshte bere dhe paja
Per tek ty zemer, tek ty


Sa t’veshtir zemra e paska
Qe nga nona sot u ndajka
Paska qene e shkrujt nafaka
Jam per ty, e je per mu

Aaa ma do shpirti
Aaa ma do xhani
Aaa zemra ndali
Per kte djalin
Djalin, djalin

Ah bylbyl, ah bylbyl
Knoje kengen e dashnise
Ah bylbyl, ah bylbyl
Merrja valles shqiptarise
Ah bylbyl, ah bylbyl
Knoje kengen e dashnise
Ah bylbyl, ah bylbyl
Merrja valles shqiptarise

Fluturo bylbyl neper Kosove e ne Shqipni
Se zonin e embel po du me ta ni
Vnoje doren n’zemer, kqyre qysh po re
Kjo e verteton se ti mrena je
Ti je komandanti e une jam shef
Kam me t’dash gjithmone edhe n’zor edhe n’qef
N’frymen e funit ne kjofsha me ty
Ty t’kam dashni, je nona e fmive t’mi

Aaa ma do shpirti
Haa ma do xhani
Aaa zemra ndali
Per kte djalin
Djalin, djalin

Ah bylbyl, ah bylbyl
Knoje kengen e dashnise
Ah bylbyl, ah bylbyl
Merr nje valle t’shqiptarise
Ah bylbyl, ah bylbyl
Knoje kengen e dashnise
Ah bylbyl, ah bylbyl
Merr nje valle t’shqiptarise
Merr nje valle t’shqiptarise

Interpretimi për


Shtoni interpretimin

Rreth këngës PONI, Petro Xhori, Gold AG - Bylbyl

Lyric: Petro Xhori, Gold AG & Rioo
Music: Petro Xhori & Alsked Rrenja
Arrangement: Alsked Rrenja
Mix: Xhumill
Master: Johan Bejerholm
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Interpretojnë